Kino polskie po 1989

2011

Dokumenty z pakietu Filmoteki Szkolnej (Nienormalni, Jestem zły, Nasza ulica, Z punktu widzenia nocnego portiera, Usłyszycie mój krzyk).

2012

Klasyka polskiego kina fabularnego (cztery tytuły z pakietu Filmoteki Szkolnej: Jak być kochaną, Popiół i diament, Amator, Rejs)

2013

Arcydzieła kina światowego (Lot nad kukułczym gniazdem, Ojciec chrzestny, Łowca jeleni, Dziecko Rosemary).

2014  Kreacje aktorskie w filmach o artystach (Mój Nikifor, Wojaczek, Skazany na bluesa, Amadeusz).

2015

Kino gatunkowe – dramat sądowy (Dwunastu gniewnych ludzi, Sprawa Kramerów) i film wojenny (Szeregowiec Ryan, Kanał i Ziemia niczyja).

2016

Kino społeczno-polityczne (Przesłuchanie, Hotel Rwanda, Wiatr buszujący w jęczmieniu, Więzień nienawiści).

Kino egzystencjalne  (La strada, Siódma pieczęć, Historie miłosne, Dekalog I)

2018

Motyw wesela w filmie (Wesele Smarzowskiego, Kontrakt Zanussiego, Tuż po weselu, Rachel wychodzi za mąż, Wypełnić pustkę).

2019

Różne ujęcia biografii w dziele filmowym (Bogowie, Takiego pięknego syna urodziłam, Wściekły byk, Niczego nie żałuję, Bob Dylan. I'm Not There,  Pierwszy człowiek).