Konkurs wiedzy o filmie miał swą pierwszą edycję w roku 2002, początkowo adresowany był do uczniów XVII LO. Pierwsza edycja o charakterze międzyszkolnym odbyła się w roku szkolnym 2008/2009, a wzięli w niej udział uczniowie z czterech poznańskich liceów.

Do tej pory w konkursie uczestniczyły następujące szkoły ponadgimnazjalne z Poznania: I LO, II LO, III LO, IV LO, VLO, VI LO, VIII LO, IX LO, X LO, XI LO, XII LO, XVI LO, XVII LO, XX LO, LO św. Marii Magdaleny, Technikum Budowlane, Zespół Szkół Łączności, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowych, Liceum Plastyczne.

A także uczniowie z Bolechowa, Gniezna, Jarocina, Kalisza, Konina, Kórnika, Leszna, Opalenicy, Szamotuł, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Piły, Pleszewa, Pniew, Puszczykowa, Swarzędza, Śremu, Witkowa, Wrześni, Żychlina.